01.07. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 01.07.-04.07.2013

Hooaja viimane täiskoguistung algas väga emotsionaalselt tervitades Horvaatiat 28. EL liikmena. Selle auks heisati Euroopa Parlamendi ees Horvaatia lipp ning suures saalis tervitati  Horvaatiast valitud EP liikmeid piduliku tseremooniaga.

Samuti võib täna uhkust ja rõõmu tunda Läti üle, kellest sai 18. eurotsooni liige.

Täiskogu arutab sel nädalal mitmeid olulisi teemasid. Muu hulgas võetakse luubi alla Euroopa Pettustevastase Ameti (OLAF) korraldatud juurdlused, olukord Kreeka rahvusringhäälingu sulgemise ümber, olkord Bulgaarias, USA jälgimisprogrammid Euroopas ning nende ulatus ja mõju.

Suurteks teemadeks on Iirimaa eestistumise kokkuvõtmine ning alanud Leedu eesistumise prioriteetide arutamine. Samuti arutatakse infosüsteemide vastu suunatud rünnakuid puudutavat raportit, EL digitaalse siseturu lõpuleviimist ning Nõukogu relvaeksporte puudutava seisukoha kohaldamist.

Selle nädala pidulikul tseremoonial antakse üle EP poolt välja antav mõttevabaduse, Sahharovi preemia Guillermo Farinasele Kuubast, kes 2010. aastal ei saanud seda isiklikult vastu võtma tulla.

Lisaks toimuvad tavapärased fraktsioonide koosolekud ning töögrupid, mis valmistuvad järgmise päeva debattideks ning hääletusteks.

Tunne Kelam osaleb veel ka paneuroopa töögrupis, kus seekord tutvutakse uute Horvaatia kolleegidega. Neljapäeval leiab aset ka Santiago de Compostela töörühm.

 

Täiskogu istungit saab jälgida täies mahus interneti vahendusel otse:

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/plenary/video?date=01-07-2013