07.05. 2012 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 07.05.-10.05.2012

Euroopa institutsioonides tähistatakse käesoleval nädalal Euroopa päeva, mis on traditsiooniliselt 9. mail. Kui EL teised institutsioonid on sel puhul suletud, siis Euroopa Parlamendis algab minitäiskoguistung, mis omamoodi sümboolselt arutab Euroopa Liidu tulevikku. Laupäeval, 12ndal mail on Euroopa Parlamendis avatud uste päev, kuhu on oodatud kõik Brüsselis viibivad inimesed, kes tahavad Euroopa Parlamendiga lähemalt tutvuda.

Lisaks minitäiskoguistungile leiavad aset ka komisjonide koosolekud. Tunne Kelam osaleb väliskomisjoni ning erakorralise kaitse- ja julgeolekukomisjoni koosolekul. Lisaks toimub ka NATO parlamentaarse assamblee koostöödelegatsiooni koosolek.

Teisipäeval kõneleb Tunne Kelam oma läti kolleegi professor Vaidere korraldataval konverentsil "Occupation after Liberation" Eesti kogemustest peale Nõukogude Liidu alt vabanemist.
Euroopa päeva veedab Tunne Kelam Kopenhaagenis, olles üheks peaesinejaks konverentsil "The State of Europe Forum", mis arutab EL tulevikku ja EL põhiväärtuste püsimajäämist.

Neljapäeval võtab Tunne Kelam osa Euroopa Rahvapartei mõttekoja "European Ideas Network" seminarist, kus kõne all on transatlantilised suhted.