08.10. 2012 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 08.10.-11.10.2012

Käesolev nädal tähendab Tunne Kelami jaoks tema küberjulgeoleku ja -kaitse raporti vastuvõtmist väliskomisjonis. Pikaajalise lobbytöö tulemusena ning nüüd ligi pool aastat kestnud töö tulemusena on antud raportiga seotud protsess lõpuks saabunud oma otsustavasse faasi, kus Euroopa Parlament otsustab oma suuniste ja soovituste üle, kuidas Euroopa Liit ja selle liikmesriigid peaksid edasi liikuma. Hääletus leiab aset kolmapäeval vahemikus 15.00-16.30 CET.

 

Teine oluline hääletus sellel nädalal on hääletus Sakharovi mõttevabaduse auhinna kandidaatide üle, mis toimub teisipäeva pärastlõunal. Kolmapäeva õhtul leiab aset ka igaaastane mõtetevahetus Sakharovi auhinna laureaatide ja kandidaatidega.

 

Sel nädalal toimuvad nii välis- kui ka kaitse- ja julgeoleku komisjonide koosolekud. Teiste hulgas kohtutakse HR/VP Cathy Ashtoniga, kes annab ülevaate UNGA-l toimunust.

 

Lisaks tavapärastele koosolekutele toimub teisipäeva pärastlõunal EPP korraldatud seminar kristlaste olukorrast Lähis-Idas. Neljapäeva hommikul osaleb Tunne Kelam European Security Round Table poolt  korraldatud hommiku briifingul, mille teemaks on: Cyber Security - the European Threat Landscape.