10.12. 2012 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 10.12.-13.12.2012

2012. aasta viimane täiskoguistung Strasbourgis on aastalõpule kohaselt töine. Kõige olulisem sel nädalal on Euroopa insitutsioonide mätta otsast vaadates 2012.aasta lisaeelarve ning 2013. aasta eelarve vastuvõtmine, kus Euroopa Parlament seisis selle eest, et EL poliitikad ka teostatud saaksid, nii ei jää Erasmuse programm rahast ilma, nagu veel hiljuti oli oht.

Lisaks aruatakse kaubandus- ja assotsieerimisleppeid Lõuna-Ameerika riikidega, Euroopa patendi üle. Esitatakse EP seisukohad eelseisvaks EL Ülemkogu kohtumiseks. Kolmapäeva pärastlõunasel välisasjade debatil tulevad suurde saali inimiõigused ja neid puudutavad raportid, EL-Venemaa vaheline uus leping, olukord Egiptuses ja Ukrainas.

Kolmapäeval alustatakse tööd Nobeli rahupreemia tseremooniaga. Täna, 10.detsembril võtab EL vastu Nobeli rahupreemia, mis on antud ajaloo kõige suurejoonelisemale rahuprojektile - Euroopa Liidule.

Sama päeva keskpäeval antakse üle Euroopa Parlamendi Sahkarovi mõttevabaduse auhind, millega tunnustatakse mõttevabaduse eest võitlejaid. Selle aasta laureaatideks on Nasrin Sotoudeh, vangistatud inimõiguste eest võitleja ja advokaat ning Jafar Panahi, tuntud Iraani filmitegija, kes eriti juhib tähelepanu vaeste olukorrale Iraanis.

Lisaks täiskoguistungile leiavad aset ka väliskomisjoni koosolekud, kus vahetatakse mõtteid Sakharovi auhinna laureaatide esindajatega ning kuulatakse Küprose eesistuja briifingut välisasjade Nõukogul toimunust.

Kolmapäeval osaleb Tunne Kelam France24 teledebatil, mis arutab EL innovatsioonivõimekust.

 

Vaata EP täiskogu otse: http://www.europarl.europa.eu/ep-live/en/schedule/