14.01. 2014 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 13.01.-16.01.2014

2014. aasta esimene täiskoguistung Strasbourgis on alanud. Tavapäraselt on aasta alguses ning juulis EL eesistuja teatepulga edasiandmine, nii ka sel nädalal. Oma esimese, sealjuures ka Balti riikide esimese, eesistumise edukalt lõpetanud Leedu annab otsad üle kriisist räsitud Kreekale, kes kinnitab, et suudab eesistumisega ilusasti toime tulla ning annab endast parima.
Leedu eesistumiste tulemusi arutas EP täna hommikul, Kreeka eelseisvaid väljakutseid lahatakse homme hommikul.
Lisaks on täiskogukavas arutlusel vaba liikumise põhiõiguse austamine ELis, meedirektiiv, uus tarbijakaitseprogramm, ELi kodutuse strateegia ja teised teemad. Kolmapäevasel välisasjade debatil keskendutakse seekord Serbia ning Kosovo eduaruannetele, kaubaduslepingutele Mehhiko ning Tshiiliga ning uuritakse EL kodakondsuse müügi juhtumit Maltal.

Tavapäraselt leiavad paralleelselt aset fraktsioonide ettevalmistavad koosolekud. Tunne Kelam osaleb Euroopa Rahvapartei fraktsiooni koosolekutel ning ERP fraktsiooni väliskomisjoni liikmete töögrupis. Samuti võtab ta osa Paneuroopa töögrupist, kus sel korral on esinemas Krimmi tatarlaste Meijlis kogu liige Abduraman Egiz, kes kõneleb Krimmi tatarlaste olukorrast Ukrainas.

Neljapäeva hommikul leiab aset ka erakorraline väliskomisjoni koosolek.

Täiskogu (ja ka enamusi EP komisjonide koosolekuid) saab jälgida otse:
http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/plenary/