13.02. 2012 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 13.02-16.02.2012

Algamas on täiskogu istung Strasbourgis. Selle nädala olulisemate teemade hulka mahuvad arutelud tulevase Euroopa Ülemkogu üle ning EL iga-aastase majanduskasvu analüüs ja tööhõive olukord. Lisaks kuulatakse Itaalia peaminister Mario Monti avaldust teemal "Majanduskriis ning majanduskasv ja tööhõive", arutatakse struktuurifondide ümberplaneerimist, et tagada enam vahendeid noorte tööhõive ning VKEde toetamiseks. Samuti arutatakse Süüria olukorda ning inimõigustele pühendatud debatil võetakse ette olukord Egiptuses ja surmanuhtluse kohaldamine Valgevenes ja Jaapanis.


Tunne Kelam osaleb nii fraktsiooni koosolekutel, kui ka väliskomisjoni erakorralistel koosolekutel. Väliskomisjonil leiab sel nädalal aset kaks koosolekut, millest esimesel kohtutakse John Gatt-Rutteriga, äsja ametisse määraud EL esindaja Läänekaldal ja Gazas, ning teisel prantsuse välisminister Alain Juppé´ga. Neljapäeva hommikul toimub ka USA delegatsiooni koosolek.

 

Lisaks toimub ERP fraktsiooni naabruspoliitika ja laienemise töögrupp, kus aru annab volinik Stefan Füle. Teisipäeva õhtul leiab aset ka traditsioonile paneuroopa töögrupp, kus sedakorda tuleb arutluse alla Euroopa ja Aasia konkurents maailmaareenil.