16.09. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 16.09. - 20.09-2013

Septembri kolmas nädal Euroopa Parlamendis möödub kiirelt erinevate komisjonide koosolekute tähe all ning jätkub Tunne Kelamile Tallinnas, osaledes julgeoleku- ja kaitsekomisjoni visiidil Eestisse.

Esmaspäeval ja teisipäeva leiab aset väliskomisjoni koosolek, kus väliskomisjoni liikmete ette astuvad EL uus eriesindaja Afghanistasis Franz-Michael Skjold Mellbin, Iraagi väliskomisjoni esimees Humam Hamoudi, Albaania peaminister Edi Rama, ning EL Iraagi delegatsiooni esinaine Jana Hybaskova. Samuti leiab väliskomisjoni raames aset EL idanaabruspoliitika teemaline kuulamine. Kolmapäevasel erakorralisel väliskomisjoni koosolekul esitleb laienemisvolinik Füle 2013 laienemiseduraporteid.  
Kolmapäevasel julgeoleku- ning kaitsekomisjoni istungil kuulatakse ülevaadet komisjoni missioonist Gruusiasse ning arutatakse tulevase EL julgeoleku- ning kaistepoliitika suuniste üle. Samuti tuleb arutluse alla High Network and Information Security direktiiv, millele SEDE komisjon oma hinnangu annab. Hinnangu variraportööriks Euroopa Rahvapartei fraktsiooni poolt on Tunne Kelam.
Lisaks komisjonide koosolekutele osaleb Tunne Kelam Iraagi delegatsiooni kohtumisel.

Kolmapäeva õhtul liigub Tunne Kelam koos kolleegidega julgeoleku- ja kaitsekomisjonist Tallinna poole, kus neljapäeval ja reedel leiab aset antud komisjoni visiit, millest võtab osa ka SEDE esimees Arnaud Danjean (ERP fraktsioon). Visiidi käigus külastatakse muu hulgas ka NATO Küberkaitsekeskust.

*Koordinaator on fraktsiooni poolt määratud parlamendiliige, kelle ülesandeks on vastava komisjoni töö koordineerimine oma fraktsioonis ning fraktsiooni ühise liini tagamine. Samuti kuulub koordinaator vastava komisjoni juhatusse.