20.01. 2015 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 19.01.-22.01.2015

Euroopa Parlamendis on komisjonide koosolekud täies hoos. Tunne Kelam võtab osa väliskomisjoni koosolekust, kus sel nädalal arutatakse EL kandidaatriikide üle Lääne-Balkanil, EL Ühise Välis- ja julgeolekupoliitika üle ning olukorra üle Türgis. Kõigil ülalmainitud teemadel on esitatud ka eduraportid/resolutsioonid, mille menetluskäik peaks jõudma täiskogu istungile märtsis-aprillis.
Lisaks astusid väliskomisjoni ette Läti välisminister Edgars Rinkevics, et tutvustada Läti eesistumise prioriteete ning Araabia Liiga peasekretär Nabil El Araby.

Kolmapäeval tuleb kokku kaitse- ja julgeoleku allkomisjon. Tunne Kelam on Euroopa Rahvapartei fraktsiooni kaitse- ja julgeoleku komisjoni asekoordinaator. Igal fraktsioonil on oma koordinaatorid iga EP komisjoni kohta, kelle ülesandeks on tagada oma fraktsiooni seisukohtade koherentsus vastavas komisjonis.
Kaitse- ja julgeoleku allkomisjonis tuleb arutluse alla EL Ühise Kaitse- ja julgeolekupoliitika raport. Samuti käsitletakse Musta mere muutunud julgeolekuolukorda.
Pärastlõunane sessioon on pühendatud Saheli piirkonnale.

Kõiki EP komisjone saab reeglina jälgida otse internetis oma emakeeles:

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/schedule