19.11. 2012 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 19.11.-22.11.2012

Selle nädala oluliseim sündmus Tunne Kelami jaoks on tema koostatud Euroopa Parlamendi raporti küberjulgeoleku ja -kaitse teemal arutamine ja vastuvõtmine. Raport on Euroopa Parlamendi kõrgeim dokumendivorm, mis väljendab EP seisukohta vastavas küsimuses. Debatt suures saalis on ette nähtud kolmapäeva pärastlõunal ning hääletus leiab aset neljapäeva lõuna ajal. 

Nii debatti kui hääletust saab jälgida otse internetist, nagu kõiki EP täiskoguistungeid. 

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/schedule/

Lisaks on sel nädalal fookuses loomulikult eelseisev Euroopa Ülemkogu kohtumine selle nädala lõpus, mis peaks muu hulgas arutama ka 2013. aasta ELi eelarvet, mille läbirääkimised EP eelmisel nädalal peatas. Nimelt ei ole EP nõus kärbetega, mis eelkõige tabavad EL haridusprogramme nagu Erasmus. EP arutelu keskendub siiski peamisel mitmeaastasele finantsraamistikule. 2013. aasta eelarvet arutatakse eraldi debatil. 
 
Arutatakse ka tõelise majandus- ja rahandusliidu loomist, olukorda Gazas, tulevast Doha kliimamuutuste konverentsi, kalanduspoliitikat, 2014. aasta EP valimisi, Schengeni infosüsteemi ja palju muid teemasid.
Pidulikul istungil astub EP ette Haiti Vabariigi president Michel Joseph Martelly. 
Kolmapäeval antakse üle EP Luxi filmiauhinnad.  

Lisaks täiskoguistungile leiavad aset väliskomisjoni erakorralised koosolekud. Neljapäeva hommikul toimub ka USA delegatsiooni koosolek. Sama päeva hommikul kohtuvad ka Stabiilsusinstrumendi raportöör ja variraportöörid (Tunne Kelam on ERP fraktsiooni poolt variraportöör), et valmistuda järgmiseks trialoogi ringiks, mis saab toimuma detsembri alguses.

Lisaks osaleb Tunne Kelam paneuroopa töögrupis ning Santiago de Compostela intergrupi koosolekul.