20.05. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 20.05.-23.05.2013

Samal ajal, kui Eestis lööb laineid kuumalaine, ujub EP sõna otseses mõttes vihmavees nii Brüsselis, kui Strasbourgis. Sellenädalane täiskoguistung Strasbourgis möödub peamiselt majandus- ja välisteemade tähe all.

Esmaspäeval on üheks olulisemaks teemaks taastuvenergia küsimus. Teisipäevane esmatähtis arutelu keskendub maksupettustele. Sama päeva pärastlõuna jätkab pangandusliidu temaatikaga.

Kolmapäeva pärastlõunased välisteemad keskenduvad ühelt poolt potentsiaalsete EL kandidaatriikide eduraportitele, st. uuritakse olukorda Makedoonias ning Bosnia-Hertsegoviinas. Väga oluline arutelu puudutab EL-USA kaubandus ja investeeringute läbirääkimisi. Lisaks tulevad arutluse alla humanitaarolukord Süürias, varade tagasi saamine peale Araabia kevadet.

Lisaks täiskoguistungile leiavad tavapäraselt aset fraktsioonide koosolekud ning töögrupid, mis igapäevaselt lõppviimistlevad oma seisukohti järgmisel päeval aset leidvateks debattideks ning hääletusteks.

Samuti leiavad aset erakorralised julgeoleku- ja kaitsekomisjoni ning väliskomisjoni koosolekud, kuhu on esmaspäeval oodata Prantsusmaa kaitseministrit Jean-Yves le Driani ning neljapäeval Mehhiko parlamendi delegatsiooni ning Ukraina oppositsiooni liikmeid, et vastavalt arutada EL-Mehhiko suhteid ning olukorda Ukrainas.

Lisaks osaleb Tunne Kelam Paneuroopa töögrupis, kuhu on seekord oodata kindralleitnant Olivier de Bachinchove´i, Eurocorpsi juht, kes tuleb mõtteid vahetama oma kogemuse üle ISAFi juhina Afghanistanis.

 

Neljapäeva hommikul leiab aset Santiago de Compostela töörühm, kus fraktsioonideüleselt parlamendisaadikud vahetavad mõtteid antud palverännakuteega seonduva kohta. Seekord on külaliseks eestlane Maarika Traat, kes Tartust Santiago de Compostelasse kõndis ja töörühmas oma muljeid jagab.

 

Euroopa Parlamendi täiskogu saab jälgida otse:

 

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/plenary