21.10. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 21.10.-24.10.2013

Ebatavaliselt soe oktoobrinädal on toonud EP saadikud teist korda samal kuul Strasbourgi, et koguneda täiskogu istungiks.

Peamisteks teemadeks sel korral on merendus- ja kalanduspoliitika, EL ühine välis- ja julgeolekupoliitika, EL Naabruspoliitika ning kaubandussuhted EL idapartnerlusriikidega. Samuti tuleb kõne alla majanduspoliitika, täpsemalt Euroopa poolaasta näitajad, valmistutakse EL Ülemkoguks ning arutatakse järgmise aasta EL eelarve üle.

Teisipäeval aset leidval pidulikul istungil antakase 23. aastase hilinemisega üle Sahharovi auhind Aung San Suu Kyile, kellele see omistati aastal 1990, ning kes koduarestis oma vangipõlve pidades ei saanud toona auhinda vastu võtma tulla. Väliskomisjoni liikmed kohtuvad Aung San Suu Kyiga ka erakorralisel väliskomisjoni koosolekul esmaspäeva õhtul.

 

Tavapäraselt leiavad aset fraktsioonide koosolekud, ettevalmistavad töögrupid ning korralised töögrupid. Tunne Kelam osaleb lisaks Euroopa Rahvapartei üldkoosolekutele ning juhatuse koosolekule, väliskomisjoni ettevalmistaval koosolekul ning paneuroopa töögrupis. Paneuroopa töögrupis kohtutakse seekord Mons. Aldo Giordanoga, kes on Püha Tooli esindaja Euroopa Nõukogu juures, et arutada kristluse rolli Euroopa tuleviku kujundamisel.

 

Täiskogu istungit saab jälgida täies mahus otse internetis, ka eesti keeles:

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/et/plenary/