27.06. 2013 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 24.06.-27.06.2013

Juuni viimane nädal Euroopa Parlamendis möödus fraktsiooni koosolekute tähe all, mis valmistusid järgmisel nädalal toimuvaks täiskoguistungiks.

Toimus erakorraline Euroopa Rahvapartei fraktsiooni delegatsiooni juhtide koosolek, mis arutas taaskord tekkinud patiseisu mitmeaastase finantsraamistiku läbirääkimistel.

Samuti leidsid aset korralised töögrupid ning üldkoosolekud. Lisaks tavapärastele kohtumistele toimus sel nädalal ka ERP fraktsiooni kokku kutsutud hommikukohtumine Süüria ja Liibanoni patriarhidega.

Teisipäeval kohtus Tunne Kelam ERP fraktsiooni Hispaania delegatsiooni liikmetega, et tutvustada neile äsja hispaania keeles ilmunud raamatut "Reunification of Europe". See teos on initsieeritud Tunne Kelami poolt ning ERP fraktsioon on selle praeguseks välja andnud 7 keeles ja kohe-kohe on välja tulemas ka e-raamatu versioon.

Sama päeva pärastlõunal kohtuti ERP fraktsiooni liikmetega Georgia esindajatega, et arutada olukorda Georgias.

Kolmapäev Euroopa Parlamendis oli Balti riikide päralt, toimus ASP maja 0 korruse ühe koridori nimetamine "Balti teeks", kus kõnelesid teiste hulgas nii EP president, Leedu Vabariigi president Daria Grybauskaite, Läti peaminister Valdis Dombrovskis ning EK volinik Siim Kallas, EP saadikud Vytautas Landsbergis, Vilja Savisaar-Toomast ning Sandra Kalniete. Suurele Balti rahvapeole oli kogunenud hinnanguliselt enam kui 300 inimest.

Neljapäeval leiab aset väliskomisjoni koosolek, kus muude teemade hulgas arutatakse olukorda Iraanis presidendivalimiste järgselt.