25.09. 2012 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 24.09. - 27.09. 2012

Tavapäraselt oleks käesolev nädal täiskoguistungi nädal, kuid sel aastal otsustas Euroopa Parlament oma teise septembri täiskogu viia kokku oktoobri täiskogu, nii toimuvad sel nädalal komisjonide koosolekud.

Teisipäevasel välis-, arengu- ja inimõigustekomisjonide ühiskoosolekul esitleti Andrei Sakharovi mõttevabaduse auhinna kandidaate. Sama päeval toimub ka erakorraline väliskomisjoni koosolek, kus parlamendisaadikute ette astub EL Kuuba delegatsiooni uus juht Herman Portocarero.

Lisaks leiab aset terve teisipäeva kestev Iraagi delegatsiooni koosolek ning Iraagi parlamendi ja Euroopa Parlamendi ühisassamblee.

Teisipäeva pärastlõunal esines Tunne Kelam Eestit esindava MEPina World Harmony Run üritusel. (http://www.worldharmonyrun.org/)

Kibe töö käib ka Tunne Kelami küberjulgeolekku ja -raporti kallal, kus kohtutakse variraportööridega ning koostatakse kompromissparandusettepanekuid ning esialgseid hääletusnimekirju.

Kolmapäeval osaleb Tunne Kelam Euroopa Rahvapartei poolt korraldatud lõunal, mille teemaks on religioonidevaheline dialoog.

Lisaks kohtub Tunne Kelam Esindamata Rahvaste Organisatsiooniga, et arutada inimõigusi Iraanis, Pakistanis ja Afghanistanis.