30.09. 2014 Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 29.09.-02.10.2014

Euroopa Parlamendis on täiskiirusel toimumas Euroopa Komisjoni volinike kandidaatide kuulamised vastavates EP komisjonides. Esimesed neli kuulamist toimusid juba eile. Eesti jaoks olulisemad olid Cecilia Malmström, Rootsist määratud tulevane kaubandusvolinik ning Günther Oettinger, kes Andrus Ansipi haldusalas hakkab tegelema digitaalse ühisturuga.
Teisipäeval pinnitakse kuut volinikukandidaati, nende hulgas Johannes Hahni, praegune austerlasest regionaalarengu volinik, kelle uueks vastutusalaks saab olema EL naabrus- ning laienemispoliitika. Positiivselt on silma jäänud Carlos Moedas Portugalist, kes väga hästi ettevalmistatuna innovatsiooni ning teadusuuringute temaatikas pälvis isegi EP liikmete aplausi.
Homme astuvad järgmised kuus volinikukandidaati EP liikmete ette. Kui hommikused regionaalarengu- ning tööhõivekomisjonides toimuvad kuulamised tõotavad mööduda ilma suuremate vahejuhtumiteta, siis pärastlõunal on oodata väga pingelisi sõnavahetusi nii britt Jonathan Hilli, ungarlane Tibor Navracsici kui ka hispaanlane Miguel Arias Canete kuulamistel. Neljapäeval on teravamaid arutelusid oodata prantslasest Pierre Moscovici kuulamisel.

Kuulamiste ülevaateid ning otseülekandeid saab jälgida järgmisel EP spetsiaalsel lehel: http://ephearings2014.eu/

Lisaks kuulamistel kohtub Tunne Kelam sel nädalal erinevate inimõiguste organisatsioonide esindajatega, et arutada olukorda Süürias  ning Iraagis. Teisipäeval leiab aset ka Euroopa Rahvapartei fraktsiooni ümarlaud kristlaste olukorra kohta Iraagis.

Reedel ja laupäeval osaleb Tunne Kelam panellistina Varssavis aset leidval seminaril, mis keskendub 1989. aasta sündmuste 25ndale aastapäevale - "Time for reflections on unfinished business". Tunne Kelami paneel "Revolution, evolution or devolution?" keskendub väärtuste küsimusele. Millised väärtused tekkisid, kuidas arenesid ning millised tegurid neid mõjutasid. Seminari peakorraldajaks on Washingtonis baseeruv USA mõttekoda "Institute for Democracy in Eastern Europe" ning üritusele oodatakse mõtlejaid ning arutlejaid kõikidest endistest ida-bloki riikidest.