EL-Kanada kaubanduslepe on EL usaldusväärsuse proovikivi 15.02.2017

Euroopa Parlament hääletas täna EL-Kanada (CETA) kaubandusleppele nõusoleku andmise üle.  Poolt hääletas 408, vastu 254 ning erapooletuks jäi 33 eurosaadikut.

Sellele eelneval arutelul ütles Euroopa Rahvapartei fraktsiooni liige Tunne Kelam oma sõnavõtus, et 60 aastat tagasi rajatud Euroopa ühendus tugineb neljale põhivabadusele, seahulgas kaupade ja teenuste vabale liikumisele.  Euroopa Parlamendi tänane valik on Kelami sõnul Euroopa tuleviku lakmustest:  kas edasine areng kulgeb nelja vabaduse alusel  või toob kaasa tigeda iseendasse sulgumise.

Loe lisaks

Iraagi ahistatud usuvähemustele tuleb luua turvapiirkond 27.10.2016

"Kõige enam on piirkondliku konflikti ja ISISe terrorismi tulemusena kannatanud Iraagi traditsioonilised vähemused, eriti kristlased ja jeziidid," ütles Tunne Kelam Euroopa Parlamendi algatatud arutelul haavatavate vähemuste olukorrast Põhja-Iraagis. Eurosaadik tuletas meelde, et juba veebruaris määratles Euroopa Parlament islamiriigi kuritegusid kristlaste, jeziidide ja teiste usuvähemuste vastu genotsiidina.

Loe lisaks

Uus oht Ukrainale Venemaalt 19.10.2016

12. oktoober 2016

Euroopa Komisjoni kokkuvõte 2016 sügise seisust Venemaa ja Ukraina vahel on sügavalt mõtlemapanev. Euroopa tähelepanu on käesoleval aastal Ukrainalt koondunud Süüriale ja islami terroristide rünnakuile, osalt ka USA valimistele.  Ukraina osas loodavad EL juhid, et Minski kokkulepped siiski kuidagimoodi peavad, võimaldades suuremat konflikti vältida. Tegelikult võib öelda, et suurema konflikti taaspuhkemist ja laienemist on aidanud ära hoida Venemaa suhtes rakendatud sanktsioonid.  Nende jätkamine ja tugevdamine on peamine hoob Putini agressiivsuse vaos hoidmiseks. 

Loe lisaks

Iga suure religiooni peasõnum peaks olema sama 17.03.2016

2.märts, 2016

Islami kogukonna esmaseks ülesandeks on selgelt ja kriitiliselt distantseeruda nendest, kes islamit suvaliselt tõlgendavad vägivalla ja sallimatuse õigustamiseks.
Loe lisaks

Первоочередная задача Запада уточнить солидарность действий на случай асимметричной агрессии 06.05.2015

Брюссель, 21 апреля 2015

Loe lisaks

Tunne Kelami nädal 01.12.-05.12.2014 02.12.2014

Detsembrikuu esimene nädal möödub Tunne Kelamile väga töiselt Euroopa Parlamendi komisjonide nädalal. Aset leiavad nii väliskomisjoni kui ka julgeoleku- ja kaitseallkomisjoni koosolekud.

Väliskomisjoni ette astusid esmaspäeval nii laienemisvolinik Johannes Hahn ning EL Kõrge Välisesindaja/Euroopa Komisjoni asepresident Federic Mogherini. Teisipäevasel koosolekul astusid väliskomisjoni ette Lääne-Balkani välisministrid ning pärastlõunasel koosolekul koos inimõiguste allkomisjoniga arutatakse olukorda Venemaal Mikhail Khodorkovskiga, kes on peakõnelejaks, kui Avatud Venemaa Liikumise esindaja.

Kolmapäevane julgeoleku- ja kaitseallkomisjoni koosolek toimub kahas Euroopa Parlamendi ja NATO assamblee koostöödelegatsiooniga.

Teisipäeva pärastlõunal leiab aset Timisoaris alguse saanud Rumeenia revolutsiooni tähistav konverents, mida korraldab Tunne Kelami hea kolleeg Laszlo Tökes, ning kus Tunne Kelam kõneleb Eesti sündmustest 1989. aastal.

Kolmapäeval kogunevad Euroopa Parlamendi Balti ja Soome põllumehed, et püüda tähelepanu meie piimasektori keerulisele olukorrale tänu sanktsioonidele.

Neljapäeval kohtub Tunne Kelam muu hulgas Esindamata Rahvaste Organisatsiooni esindajatega, et arutada olukorda Iraanis, Urmia järve piirkonnas.

Erakorraliselt jääb Tunne Kelam sel nädalal Brüsselisse ka reedeks, et esineda ettekandega Euroopa Komisjoni korraldatud konverentsil, mis on pühendatud raudse eesriide langemise 25. aastapäevale, et käsitleda saavutusi ning jätkuvaid väljakutseid.

Loe lisaks

IRL pöördus Mistrali sõjalaevade Venemaale üleandmise tühistamiseks Prantsuse presidendi poole 17.03.2014

IRL fraktsiooni pressiteade

17. märts 2014

Loe lisaks

Tunne Kelam - hääletage Tallinnas opositsiooni ja just Krossi poolt! 17.10.2013

Loe lisaks

Washingtoni konverentsil 18 juuli koos Freedom House presidendi Krameriga tegemas ettekannet Venemaast 29.08.2013

Loe lisaks

Mihhail Hodorkovski peab oma 50. juubelit vanglas veetma 26.06.2013

"Täna on Mihhail Hodorkovski viiekümnes sünnipäev. Kahjuks ei saa ta seda tähistada oma perekonna ja sõpradega. Hodorkovski traagiline saatus näitab mitte ainult erapooletu kohtumõistmise puudumist Venemaal, vaid ka võimulolijate sügaval pesitsevat istuvat hirmu igasuguste väljastpoolt kitsast siseringi tulevate alternatiivide ees,” tõdes Euroopa Parlamendi saadikute solidaarsusläkituse algatajaid Tunne Kelam. Loe lisaks

Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 13.05.-16.05.2013 14.05.2013

Euroopa päeva pidustuste järgne nädal Euroopa Parlamendis jätkab Euroopa idee kallal töötamisega. Toimuvad nii fraktsioonide kui ka EP komisjonide koosolekud.

Tunne Kelam osaleb Euroopa Rahvapartei fraktsiooni välisasjade töögrupis, naabruspoliitika ja laienemise töögrupis ning loomulikult fraktsiooni üldkoosolekul, kus arutatakse järgmise nädala plenaaril olevaid teemasid.

Tunne Kelami komisjonidest tuleb kokku julgeoleku- ja kaitsekomisjon neljapäeva hommikul.

Korralise töö väliselt leiavad sel nädalal aset mitmed muud huvitavad sündmused. Teisipäeval tutvustab Bruce Stokes, Pew Uuringute Keskuse 2013 kevade uuringut EL riikide meelsuse kohta finantskriisis, mis leiab aset USA delegatsiooni raames. Kõrgetasemelisel Transatlantic Trade and Investment Partnership sõprade grupis arutatakse üldisi küsimusi EU-US kaubanduslepingu läbirääkimiste suhtes ning samuti pööratakse enam tähelepanu intellektuaalse omandiga seonduvale.

 Lisaks on võimalik astuda läbi Taiwani näituselt, kuulata Hiina dissidente, arutada Ukraina arenguid erinevatel EPs toimuvatel üritustel.

Loe lisaks

Tunne Kelam: Jääb mulje bürokraatia suurenevast sekkumisest väiketootjate tegevusse. 15.11.2012

Euroopa Parlamendi Balti-Euroopa saadikuühendus kohtus täna rohkem kui saja Hansa-Parlamendi esindajaga, kohtumisel arutati olulisi Läänemere regiooni puudutavaid küsimusi.

Hansa-Parlament ühendab  üle 45 kaubandus-ja tööstuskoja ning muu asutuse, kes esindavad väikese- ja keskmise (VKE) suurusega ettevõtteid kõigist Balti mere äärsetest riikidest (Saksamaa, Poola, Leedu, Läti, Eesti, Venemaa, Soome, Norra, Rootsi ja Taani).

 

Loe lisaks

Tunne Kelam: Jääb mulje bürokraatia suurenevast sekkumisest väiketootjate tegevusse. 15.11.2012

Euroopa Parlamendi Balti-Euroopa saadikuühendus kohtus täna rohkem kui saja Hansa-Parlamendi esindajaga, kohtumisel arutati olulisi Läänemere regiooni puudutavaid küsimusi.

Hansa-Parlament ühendab  üle 45 kaubandus-ja tööstuskoja ning muu asutuse, kes esindavad väikese- ja keskmise (VKE) suurusega ettevõtteid kõigist Balti mere äärsetest riikidest (Saksamaa, Poola, Leedu, Läti, Eesti, Venemaa, Soome, Norra, Rootsi ja Taani).

Loe lisaks

Euroopa Parlament arutas küberjulgeoleku- ja küberkaitse raportit 12.07.2012

Euroopa Parlamendi julgeoleku- ja kaitse allkomisjon arutas Euroopa Liidu välisteenistuse ja Euroopa Komisjoni esindajate osavõtul Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsiooni liikme Tunne Kelami koostatud küberjulgeoleku- ja küberkaitse raporti kavandit. Kõnealune kavand, mis läbis esimese lugemise, on aluseks parlamendi samateemalisele resolutsioonile, mis kavatsetakse vastu võtta sügisesel plenaaristungil.

Loe lisaks

"Kas mäng on läbi?" 09.05.2012

Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam astub täna peaesinejana üles Kopenhaagenis toimuval rahvusvahelisel foorumil, mis keskendub Euroopa Liidu seisundi hindamisele (State of the Union).

Konverents toimub traditsiooniliselt iga aasta 9. mail Euroopa Liidu eesistujariigi pealinnas, sellega tähistatakse Euroopa ühinemise ühe algataja Robert Schumani 1950.a. esitatud deklaratsiooni aastapäeva,. Kõrgetasemelise rahvusvahelise foorumi eesmärk on analüüsida tänase  Euroopa Liidu olukorda, võrreldes seda ühenduse rajajate eesmärkide ja ideaalidega.  2012.a. foorumi teema on: "Kas mäng on läbi?"

Loe lisaks

Me ei saa olla tõeliselt integreeritud, olemata valmis ühildama meie erinevaid ajaloolisi kogemusi 09.05.2012

Euroopa Rahvapartei, Euroopa Parlamendi suurima fraktsiooni korraldatud konverentsil "Okupatsioon peale vabastamist" esines ühe peakõnelejana Eesti saadik Tunne Kelam.

Tunne Kelami sõnul on sõjajärgse Euroopa ajaloos senini valitsenud "võidukate liitlaste" paradigma, kelle seast Stalin aga oli üks suurimaid massimõrvareid inimkonna ajaloos.

Loe lisaks

Tunne Kelam: Надо менять прежний темп проведения в жизнь стратегии Балтийского моря 07.03.2012

Группа депутатов Балтия-Европа в Европейском Парламенте обсудила на своём совещании 6 марта состояние проведения в жизнь стратегии Балтийского моря и приоритеты председательствующей Дании в регионе Балтийского моря.

Loe lisaks

Tunne Kelami nädal Euroopa Parlamendis 05.03.- 08.03.2012 07.03.2012

Märtsi esimene töönädal algas Brüsselis tiheda lumesajuga. Euroopa Parlamendi tööd see siiski ei mõjutanud. Kolmapäeva pärastlõunaks on aset leidnud nii ERP fraktsiooni välisasjade töögrupp, kui ka fraktsiooni koosolek, et valmistuda tulevaks täiskogu istungiks.

Lisaks on toimunud erinevad üritused äsja toimunud vene valimiste teemal.

Teisipäeval toimus 2012. aasta esimene Balti Euroopa intergrupp, kus esinesid Peter Linde, Taani alalisest esindusest, et tutvustada Taani prioriteete seoses Läänemere strateegiaga. Teiseks kõnelejaks oli Uffe Ellemann-Jensen, Taani endine välisministes, kes muu hulgas oli koos Islandi välisministriga esimene tunnustamaks Balti riikide taasiseseisvust. Samuti on Uffe Ellemann-Jensen Baltic Development Foorumi asutajaid, kauaaegne esimees ning praegune auesimees. Balti Euroopa Intergrupp soovib teda näha ka Läänemere strateegia patroonina.

Tunne Kelam annab lisaks veel intervjuu Prantsuse teadurile Euroopa ühendamise teemal. Samuti võtab ta osa ERP nooremate Balti kolleegide korraldatud seminarist, mis käsitleb elu peale Nõukogude Liitu.

Loe lisaks

Läänemere strateegia edukus sõltub tõhusamast strateegilisest juhtimisest ning liikmesriikide omavahelisest paremast koordineerimisest 29.06.2010

Täna Brüsselis Euroopa Komisjoni ja  Põhjamaade Ministrite Nõukogu eestvedamisel toimunud konverentsil "Läänemere strateegia elluviimine Euroopa ja Põhjamaade koostöösünergias", tõdes Euroopa Parlamendi Balti-Euroopa saadikuühenduse esimees Tunne Kelam, et strateegia rakendamine vajab senisest paremat koordineeritust, efektiivsemat juhtimist ning läbipaistvamat rahastamist. 

Loe lisaks

Eelteade:Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam osaleb Saksamaal Pan-Euroopa ühenduse konverentsil "Üheskoos jääme ellu." 10.06.2010

Tunne Kelam esineb homme ettekandega paneelis "Rahvusgrupid, Rahvad, Kultuurid - Inimõigused ühendavad Euroopat."

 

36. Pan-Euroopa päeva tähistav rahvusvaheline konverents "Üheskoos jääme ellu: Pan-Euroopa" toimub Heppenheimis, Saksamaal ( 11.-13. juunil).

Loe lisaks

Euroopa Parlamendi president õnnitles eestlasi Eesti Kongressi juubeli puhul 08.03.2010

Euroopa Parlamendi 8. märtsi plenaaristungi algul õnnitles president Jerzy Buzek leedulasi ja eestlasi  kakskümmend aastat tagasi vastu võetud, iseseisvuse taastamisele suunatud otsuste üle.

Loe lisaks

Valmib Eesti kodanikkonna ärkamist käsitlev film 18.02.2010

Märtsi alguses esilinastub kinos Artis Jaan Kolbergi eestvedamisel valminud film “Rahva vabadus”, mille abil hakatakse koolinoortele tutvustama Eesti taasiseseisvumisele eelnenud arenguid ja nende tähtsust tänases ühiskonnas. Loe lisaks

Tunne Kelam kuulutas välja vene noorte esseekonkursi võitjad 12.02.2010

Täna Euroopa Parlamendi Infobüroos toimunud pidulikul autasustamistseremoonial tunnustas Tunne Kelam parimaid venekeelsete gümnaasiumide õpilastele korraldatud esseekonkursil “Sallivusest” osalenud noori.
Loe lisaks

EL-ga liitumise perspektiiv on teinud suure vahe Türgi ja Ukraina arengus 10.02.2010

Euroopa  Parlament  arutas  täna Euroopa Liidu  laienemist. Euroopa Rahvapartei (ERP)  fraktsiooni nimel kõnelenud Tunne Kelami väitel on kolme Euroopa Liidu  kandidaadi eduraportite arutelu võimalus uuele Euroopa Komisjonile uuesti kinnitada oma orientatsiooni laienemisele.

Loe lisaks

Barroso II Komisjon - võimalus ja vastutus 09.02.2010

Euroopa Parlament hääletas täna Euroopa Komisjoni uue koosseisu üle. Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsiooni liige Tunne Kelam hääletas Barroso II Komisjoni kinnitamise.  

Loe lisaks

Kelam esitles välispoliitikaajakirja tähtpäevanumbrit 22.01.2010

22. jaanuaril esitles Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam Euroopa Liidu maja saalis (Rävala pst 4, Tallinn) välispoliitika ajakirja "Maailma Vaade" kümnendat numbrit. Kokkusaamisel heideti pilk tehtule, tänati ning tunnustati koostööpartnereid ja autoreid.
Loe lisaks

Euroopa Parlamendi Balti-Euroopa töörühm jätkab Tunne Kelami juhtimisel 21.01.2010

Euroopa Parlamendis jätkab tööd Balti-Euroopa töörühm, mille esimeheks valiti täna üksmeelselt Eesti saadik Tunne Kelam.

Loe lisaks

Hispaania eesistumine: Euroopa vajab kiiresti tõhusat küberjulgeoleku strateegiat 20.01.2010

Hispaania peaminister Jose Luis Rodriguez Zapatero tutvustas Euroopa Parlamendile 1. jaanuaril alanud Hispaania eesistumise programmi.

Loe lisaks

Tunne Kelam esitleb välispoliitikaajakirja tähtpäevanumbrit 20.01.2010

(22. jaanuaril kell 12.00 esitleb Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam Euroopa Liidu maja saalis (Rävala pst 4, Tallinn) välispoliitika ajakirja "Maailma Vaade" kümnendat numbrit. Kokkusaamisel heidetakse pilk tehtule, tänatakse autoreid ja koostööpartnereid ning tunnustatakse kaasautoreid.
Loe lisaks

Euroopa Komisjoni kandidaatide kuulamised on triivinud põhiülesandest kõrvale 19.01.2010

Euroopa Parlamendis lõppesid Euroopa Komisjoni volinike kandidaatide kuulamised.

Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei fraktsiooni büroo liige Tunne Kelam väljendas muret olukorra üle, milles uue Euroopa Komisjoni liikmekandidaatide hindamisel on oodatust tugevamini esile kerkinud parteipoliitilised kaalutlused.

Loe lisaks

Tunne Kelam: Euroopa Kõrge Välisesindaja kandidaadil jääb vajaka visioonist oma uue ameti ning EL välissuhete tuleviku kohta. 11.01.2010

11. jaanuari pärastlõunal kogunesid Euroopa Parlamendi väliskomisjoni liikmed Euroopa Kõrge Välisesindaja/Euroopa Komisjoni asepresidendi kandidaadi, paruness Catherine Ashtoni kuulamisele.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Vene kodanikuühiskonna tekkimine on Euroopa ühine asi 17.12.2009

17. detsembri hommikul kohtusid Europarlamendi väliskomisjoni, inimõiguste ja arengukomisjonide liikmed värskete Andrei Sahharovi preemia laureaatide Oleg Orlovi ning Ljudmilla Aleksejevaga.
Loe lisaks

Eksperdid käsitlevad foorumil Eesti rahvuslikku infojulgeolekut. 03.12.2009

Homme, 4. detsembril toimub Tallinnas Koolituskeskuse Pro Patria, Konrad Adenaueri Fondi ja Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami eestvedamisel avalik foorum „Rahvuslikust infojulgeolekust“, eesmärgiga analüüsida informatiivse julgeoleku mõiste kõige olulisemaid tahke, mis hetkel Eestit ähvardavad: aktiivne infotegevus Venemaa poolt ning infosõja humanitaarsed ja infotehnoloogilised aspektid.
Loe lisaks

Tunne Kelam esineb Sloveenias rahvusvahelisel konverentsil "20 aastat hiljem" 26.11.2009

Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam esineb 26. ja 27. novembril Ljubljanas toimuval rahvusvahelisel konverentsil "Kakskümmend aastat hiljem", millega tähistatakse 20. aasta möödumist  kommunistliku diktatuuri langemisest Kesk- ja Ida- Euroopa riikides.

Loe lisaks

Kutse foorumile "Rahvuslikust infojulgeolekust" 26.11.2009

Koolituskeskus Pro Patria, Konrad Adenaueri Fond ja Tunne Kelam korraldavad 4. detsembril kell 12.00 - 15.30 Swissȏteli konverentsikeskuses (Tornimäe 3, Tallinn) foorumi "Rahvuslikust infojulgeolekust".
Loe lisaks

Eurotsooni mittekuuluvad riigid vajavad EL täiendavat abi majanduskriisist väljatulekuks 25.11.2009

Euroopa Parlamendi täisistungil rõhutas Tunne Kelam (Euroopa Rahvapartei fraktsioon), et on vaja teha otsustavaid jõupingutusi Euroopa projektile lisandväärtuse saamiseks uuest õiguslikust raamistikust.

Loe lisaks

Tunne Kelam hoiatab NATO sõjatehnoloogia müümise eest Venemaale 23.11.2009

Euroopa Parlamendi avaistungil rõhutas Tunne Kelam (Euroopa Rahvapartei fraktsioon), et Euroopa Liidu uus kõrge välisesindaja peaks keskenduma Euroopa Liidu vaatlusmissiooni (European Union Monitoring Mission, EUMM) ülesande täitmisele Gruusias.

Loe lisaks

Euroopa Parlamendis linastub Imbi Paju dokumentaalfilm Soome lahe õed 17.11.2009

Täna esilinastub Brüsselis Imbi Paju dokumentaalfilm "Soome lahe õed".

Euroopa Parlamendi saadikute Tunne Kelami ja Heidi Hautala (Soome) eestvõttel tutvustatakse Imbi Paju uut filmi  täna Euroopa Parlamendis saadikutele, diplomaatidele  ja ametnikele.

Loe lisaks

Kelam kutsub venekeelsete koolide õpilasi kirjutama sallivusest 16.11.2009

Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam kuulutas koostöös Euroopa Parlamendi Infobüroo ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga välja venekeelsete gümnaasiumide õpilastele esseekonkursi sallivusest.
Loe lisaks

Uued liikmesriigid peavad olema esindatud EL kolmes uues tippametis 11.11.2009

Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsiooni nimel sõna võtnud  Tunne Kelam tõstatas täna Euroopa Parlamendi plenaaristungil kolm aspekti, mida Lissaboni leppe jõustumisel peaks jälgima.

Loe lisaks

Euroopa vajab täit tõde Berliini müüri rajanud režiimi kohta 10.11.2009

Eile möödus 20 aastat Berliini müüri langemisest, mida tähistavad üle Euroopa toimuvad mälestusüritused.

Euroopa Parlamendi suurim, kristlikke demokraate ja konservatiive ühendav Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsioon tähistas seda aastapäeva mälestusüritusega Euroopa Parlamendis. Peaettekande pidas Eesti saadik Tunne Kelam, kes analüüsis Berliini müüri langemiseni viinud sündmusi ning rääkis ka isiklikust kogemusest kommunistliku režiimi all.

Loe lisaks

Tunne Kelam: Vene-Gruusia konfliktis oli kolmas osapool 22.10.2009

Täna arutas Euroopa Parlament rahvusvahelise sõltumatu komisjoni raportit Vene-Gruusia sõja kohta. Euroopa Rahvapartei fraktsiooni nimel kõnelenud Tunne Kelami sõnul on kõnealusel konfliktil  kolmas osapool. Selleks on rahvusvaheline üldsus, kaasaarvatud Euroopa Liit, kes on liiga kaua ja liiga hõlpsalt leppinud niinimetatud külmutatud konfliktide olemasoluga. "Iga külmutatud konflikt võrdub sisuliselt lepituspoliitikaga või järeleandmisega," ütles Kelam.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Euroopa vajab riigimehi 21.10.2009

Euroopa Parlament arutas Lissaboni lepingu järgseid võimalikke ametissenimetamisi ning lepingu jõustumist ning kuulas Nõukogu ja Komisjoni avalduse 29.-30. oktoobri Brüsseli tippkohtumise ettevalmistuste kohta.
Loe lisaks

Energiajulgeolek Euroopa Liidus 14.10.2009

Euroopa Parlamendis toimus täna energiajulgeolekualane konverents "Uued eraldusjooned Euroopas?".
Loe lisaks

Tunne Kelam külastab reedel Rakveret 14.10.2009

Ülehomme, 16. oktoobril on Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam Rakveres, kus ta kohtub Rakvere Kolledži tudengitega ja ootab pealelõunal linnarahvast kohvilaarile.
Loe lisaks

Tunne Kelam osaleb rahvusvahelisel konverentsil "Solidaarsus - väljakutse Euroopa jaoks" 08.10.2009

Eesti eurosaadik Tunne Kelam osaleb Poolas konverentsil "First Catholic Social Days for Europe" (8 -11 oktoober), mille korraldab Piiskopide Konverentsi Komitee Euroopa Liidule koos Euroopa Solidaarsuse Keskusega.
Loe lisaks

Iraagi võimud vabastasid lõpuks Iraani opositsiooni 36 esindajat 07.10.2009

Europarlamendi liige Tunne Kelam  teatas täna pärastlõunal, et temani jõudnud teadete kohaselt vabastasid Iraagi võimud 36 Ashrafi põgenikelaagrist vangi võetud opositsiooni esindajat.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Euroopa Parlamendi 2009. aasta Andrei Sahharovi preemia saab tõenäoliselt Vene kodanikuühendus "Memoriaal" 06.10.2009

Brüssel, 6. oktoober 2009
Euroopa Parlamendi väliskomisjoni ning arengukomisjoni ühisistungil toimunud salajasel hääletusel selgitati välja Andrei Sahharovi preemiale esitatud kandidaatide pingerida.
Loe lisaks

Ave Maria heliketta esitlus 19.09.2009

Estonia Talveaed täitus reedel, 18. septembril muusikasõpradest, kes tulid osa saama perekond Kelami väljaantud uue heliketta „Ave Maria“ esitlusest. Sopran Kaie Konrad esitab sellel Kuldar ja Marje Sink’i laule.
Loe lisaks

Tunne ja Mari-Ann Kelam esitlevad reedel sopran Kaie Konradi suut heliketast 17.09.2009

Tunne ja Mari-Ann Kelam esitlevad reedel, 18. septembril algusega kell 15:00 Rahvusooper Estonia Talveaias uut heliketast „Ave Maria”. Sopran  Kaie  Konrad esitab Kuldar Sink'i ja  Marje Sink'i laule.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Läänemere strateegia – kas Lissaboni strateegia edulugu? 16.09.2009

Täna Strasbourgis toimunud Läänemere strateegiat käsitleval debatil õnnitles Euroopa Rahvapartei (ERP) eestkõneleja Tunne Kelam eesistujamaad Rootsit  strateegia eduka rakendamise alustamise eest.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Kõik EL liikmesriigid peavad tähistama 23. augustit totalitarismiohvrite mälestuspäevana 14.09.2009

Strasbourgis Euroopa Parlamendi täiskogu avaistungil sõna võtnud Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsiooni liige Tunne Kelam juhtis tähelepanu Molotov-Ribbentropi pakti 70. aastapäevale.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Euroopa Liit vajab energiakoostöö aluslepingut 02.09.2009

Euroopa Parlamendi väliskomisjon arutas kohtumisel Euroopa Komisjoni välissuhete peadirektoraadi juhi Eneko Landaburuga energiajulgeoleku probleeme Euroopa Liidu välissuhetes.
Loe lisaks

Tunne ja Mari-Ann Kelam annavad reedel üle noore laulja preemia 28.08.2009

Tunne ja Mari-Ann Kelam annavad reedel, 28. augustil Mustpeade Maja valges saalis viiendat korda välja Marje ja Kuldar Sink'i nimelise noore laulja preemia. Marje ja Kuldar Sink'i nimeline fond  "Noor Laulja" asutati 2005.  aastal Eesti noorte lauljate toetamiseks.  Kõnealune fond  on ooperisolisti Pille Lille Muusikute Toetusfondi allfond.  
Loe lisaks

Veel on võimalik uue Srebrenica tragöödia kordumine 31.07.2009

Euroopa Parlamendi liikmena tunnen sügavat muret Iraani opositsiooni ühe keskuse - Ashrafi laagri – ründamise pärast Iraagi armee poolt. USA riigisekretäri Clintoni reaktsioon sellele aktsioonile on shokeeriv kuivõrd tähendab seda, et USA peseb oma käed vastutusest toimuva draama eest puhtaks.
Loe lisaks

Tunne Kelam kutsub Rootsi valitsust üles kindlustama Läänemere strateegia rahastamist 15.07.2009

Rootsi peaminister Fredrik Reinfeldt esitles täna Euroopa Parlamendi täiskogul Strasbourgis Rootsi eesistumise tööplaani.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Euroopa suhtumine Iraani peab muutuma 15.07.2009

Uue Euroopa Parlamendi täiskogu arutas esimese välispoliitilise teemana olukorda Iraanis. Sissejuhatava sõnavõtuga esines eesistujariigi Rootsi välisminister Carl Bildt.  
Loe lisaks

Kelam: Uus Komisjon ei tohi muutuda poliitiliste kompromisside pantvangiks 01.07.2009

Ateenasse kogunenud Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsiooni liikmed kohtusid eile Euroopa Komisjoni presidendi Jose Manuel Barrosoga. ERP fraktsioon väljendas üksmeelset toetust Barroso jätkamisele Komisjoni presidendina järgmisel viiel aastal.
Loe lisaks

Tunne Kelam: kriisist väljatuleku võti on Euroopa siseturu täielikus avamises 30.06.2009

29. juunist 2. juulini toimuvad Ateenas Euroopa kristlikke demokraate ja konservatiive ühendava Euroopa Rahvapartei  (ERP) fraktsiooni õppepäevad.
Loe lisaks

Euroopa Rahvapartei fraktsioon valis esimehe kohale tagasi Joseph Dauli 24.06.2009

Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsioon valis 23. juunil esimeheks tagasi 62-aastase Prantsuse saadiku Joseph Dauli, kes juhtis ERP fraktsiooni võiduni äsjastel Euroopa Parlamendi valimistel.   
Loe lisaks

Kelam: Me vajame tugevat uut Euroopa Komisjoni 24.06.2009

Euroopa Parlamendi Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsioon arutas oma esimesel töökoosolekul parlamendi uue tegevusperioodi eesmärke ja eelistusi.
Loe lisaks

Tunne Kelam andis oma valijahääle elektrooniliselt 30.05.2009

Euroopa Parlamendi saadik ja Isamaa ja Res Publica Liidu Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja esinumber Tunne Kelam andis täna eelhääletuse käigus oma hääle elektrooniliselt.

Loe lisaks

Lähiajaloo eksperdid käsitlevad konverentsil Ida-Euroopa vabanemist totalitarismist 21.05.2009

Täna leiab Tallinnas aset rahvusvaheline konverents “Euroopa ühinemine – totalitarismist demokraatiasse Ida-Euroopa kogemusel”, kus Euroopa tuntud ühiskonnateadlased arutlevad Eesti, Soome, Leedu, Ungari, Tšehhi ja Ida-Saksamaa siirdeperioodi eripärade üle ning püüavad leida nende eripärade ilminguid tänases Euroopas. Loe lisaks

Jiri Pehe: kuulumine rahvusvahelistesse organisatsioonidesse aitab lõpetada demokraatia kultuurilise juurdumise 21.05.2009

Täna Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil “Euroopa ühinemine – totalitarismist demokraatiasse Ida-Euroopa kogemusel” ütles välispoliitika analüütik, New Yorgi Ülikooli Praha Kolledži direktor Jiri Pehe, et uutes demokraatiates aitab demokraatia kultuurilist juurdumist eduka lõpuni viia kodanikuühikonna elavnemine ja aktiivne osalemine rahvusvaheliste organisatsioonide töös. Loe lisaks

Andras Bozoki: demokraatia on õppimisprotsess 21.05.2009

Täna Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil “Euroopa ühinemine – totalitarismist demokraatiasse Ida-Euroopa kogemusel” tõdes Kesk-Euroopa Ülikooli professor, politoloog Andras Bozoki, et demokratiseerumise käigus on Ida-Euroopa riikidel tulnud teha olulisi tähelepanekuid oma huvide ja väärtuste kohta. Kes seda aga teinud ei ole, need ei oska tänases situatsioonis oma huvide eest seista. Loe lisaks

Toimivas demokraatias diktatuuri pärandit välja juurida on väga raske 21.05.2009

Täna Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil“Euroopa ühinemine – totalitarismist demokraatiasse Ida-Euroopa kogemusel” märkis Sachseni liidumaa parlamendi liige Heinz Eggert ja Vilniuse ülikooli professor Kęstutis K. Girnius, et riikides, kus ei suudetud demokratiseerumise alguses poliitilisi, majanduslikke ja õigusinstitutsioone puhastada endisest poliitilisest eliidist, on täna selle negatiivset mõju raske tõestada ja takistada. Loe lisaks

Tunne Kelam: uued liikmesriigid on õpetanud Euroopale teineteisemõistmist 21.05.2009

Täna Tallinnas toimuval rahvusvahelisel konverentsil “Euroopa ühinemine – totalitarismist demokraatiasse Ida-Euroopa kogemusel” rõhutas Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam
konverentsi avakõnes, et kuigi võime tunda uhkust Euroopa poliitilise ja majandusliku koostöö üle, tuleb Euroopa riikidel veel õppida üksteist rohkem usaldama ning üksteise
vastu suuremat huvi tundma.   Loe lisaks

Tunne Kelam tutvub Järvakandiga 18.05.2009

Homme, 19. juunil külastab Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam Järvakandit, kus tutvub klaasimuuseumi ja -stuudioga ning kohtub kohalike õpilaste ja eakatega. Loe lisaks

Tunne Kelam ja MTÜ Euroopa Maja digiallkirjastasid üleskutse e-valimistel osalemiseks 16.05.2009

Täna andsid Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam ja MTÜ Euroopa Maja noorte esindaja Markko Toppi digitaalselt allkirjad e-valimistel kutsuvale ühisavaldusele. Tunne Kelam allkirjastas avalduse Toilas ja Markko Toppi Tallinnas. Loe lisaks

Konverentsil käsitletakse erinevate põhiseaduste kokkupuutepunkte 14.05.2009

Homme Tartus hotellis London toimuval konverentsil “60 aastat Saksa põhiseadust – põhiseaduste traditsioonid Euroopas” käsitlevad erinevad õiguse- ja poliitika eksperdid Eesti, Saksamaa ja Euroopa Liidu konstitutsiooniliste aktide omavahelisi seoseid ja nende mõju Euroopa õigusruumile ja ühiskonnale tervikuna. Loe lisaks

Tunne Kelami raamatu esitlus “Tunne Kelam - Eesti eest Euroopas” 12.05.2009

Täna toimub raamatu “Tunne Kelam – Eesti eest Euroopas” esitlus. Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam soovib üritusega tänada kõiki, kes on temasse uskunud ja talle toeks olnud Euroopa Parlamendi tööaja jooksul. Loe lisaks

Tunne Kelam kuulutas välja vene noorte esseekonkursi võitjad 08.05.2009

Täna Euroopa Parlamendi Infobüroos toimunud pidulikul autasustamistseremoonial tunnustas Tunne Kelam parimaid venekeelsete gümnaasiumide õpilastele korraldatud esseekonkursil “Minu riik Euroopas” osalenud noori. Loe lisaks

Tunne Kelam: Idapartnerluse edukus nõuab Euroopa Liidu täit pühendumust 06.05.2009

Euroopa Parlament arutas eile ettevalmistusi eelseisvaks Euroopa Ülemkoguks.  Arutelust võtsid osa Komisjoni president Jose Manuel Barroso ning eesistujariigi Tšehhi asepeaminister  Alexandr Vondra. 

Loe lisaks

Tunne Kelam: Europarlamendi Balti-Euroopa töörühm peab jätkama 04.05.2009

Euroopa Parlamendi selle koosseisu viimase täisistungi algul juhtis ERP-ED (konservatiivid ja kristlikud demokraadid) fraktsiooni esindaja Tunne Kelam tähelepanu parlamendiliikmete Balti-Euroopa töörühma (intergrupi) sisukale panusele.

Loe lisaks

Euroopa Rahvapartei sõnum Varssavist: konservatiivid ja kristlikud demokraadid on Euroopa liikumapanev jõud 29.04.2009

Täna algab Varssavis Euroopa konservatiive ja kristlikke demokraate koondava Euroopa Rahvapartei (ERP) kongress, kus esitletakse Euroopa Parlamendi valimiste manifesti. Loe lisaks

Majanduskonverentsi esinejad ärgitavad koostööle 22.04.2009

Homme, 23. aprillil toimub Rakveres Koolituskeskuse Pro Patria ja Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami eestvedamisel korraldatav Jüripäeva Majanduskonverents, mille esinejad keskenduvad võimalustele, kuidas koostööd tehes majanduskriisist kiiremini väljuda. Loe lisaks

Euroopa lähiminevik saab selgemaks 22.04.2009

Strasbourg, 22. aprill 2009 - Täna esitletakse Euroopa Parlamendis raamatut "Euroopa taasühinemine ("The Reunification of Europe"). Teos koondab esmakordselt kümne kommunistlikku diktatuuri all kannatanud liikmesriigi kogemused totalitaarsest korrast ning demokraatia taastamisest teel vabasse Euroopasse.
Loe lisaks

Tunne Kelam: Euroopa südametunnistus on avardunud 02.04.2009

Euroopa Parlamendi täiskogu võttis täna Brüsselis toimunud istungil vastu kauaoodatud resolutsiooni "Euroopa südametunnistus ja totalitarism".

Loe lisaks