08.05. 2009 Tunne Kelam kuulutas välja vene noorte esseekonkursi võitjad

Täna Euroopa Parlamendi Infobüroos toimunud pidulikul autasustamistseremoonial tunnustas Tunne Kelam parimaid venekeelsete gümnaasiumide õpilastele korraldatud esseekonkursil “Minu riik Euroopas” osalenud noori.

Konkursi žürii kuulutas konkursi võitjateks Denis Karamõškini Tallinna Läänemere Gümnaasiumist, Maria Fomina Tallinna Juhkentali Gümnaasiumist ja Nikita Volkotrubi Tallinna Õismäe Lütseumist. Äramärkimist vääris žürii arvates veel kolm tööd, mille autorid olid Agelina Kulikovitš, Valga Vene Gümnaasiumist, Aleksandr Missak Narva Soldino Gümnaasiumist ja Jõhvi Vene Gümnaasiumi 5. klassi õpilane Polina Luur.

Konkursi žürii esimehe, kirjaniku Arvo Valtoni sõnul näitasid noored oma esseedes, et nad on Eesti ühiskonna aktiivsed osalised ning suudavad ja tahavad meie riigi probleemides kriitiliselt kaasa mõelda.

“Rõõmustav oli siinkohal see, et enamus esseede autoritest oli oma hinnangutes ja tulevikuvisioonides siiralt positiivsed,” ütles Valton. “Eriti aga oli heameel selle üle, et vene koolide noored sedavõrd hästi nii raskel teemal kirjutasid,” tõdes Valton.

Konkursi korraldaja, Euroopa Parlamendi saadiku Tunne Kelami sõnul oli esseekonkursi eesmärk selgitada vene noorte nägemust Eestist ja Euroopast. “Vene noorte jaoks paistis Eesti ja Euroopa tulevik olevat väga oluline – loodetavasti suundub nii mõnigi nendest tublidest esseistidest tulevikus riigiametisse või poliitikasse seda tulevikku kujundama,” ütles Kelam.

Konkursile laekus ühtekokku 34 esseed, millest lõppžüriile esitati kaksteist tööd Tallinna, Sillamäe, Narva, Jõhvi ja Valga õpilastelt. 6 esseed oli kirjutatud eesti keeles, nendest parimaks tunnistas žürii Tallinna Mustjõe Gümnaasiumi õpilase Aleksei Muzalevski töö.

Lõppvooru jõudsid oma heade eesseedega ka veel Darja Bohanova Tallinna Mustjõe Gümnaasiumist, Dmitri Klopov Tallinna Õismäe Vene Lütseumist, Elina Šatova, Sillamäe Vanalinna Koolist, Inna Fjodorova Tallinna Mustjõe Gümnaasiumist ja Ksenia Tsutsunava Haabersti Vene Gümnaasiumist.

Žüriisse kuulusid kirjanikud Arvo Valton ja Jelena Skulskaja, ajakirjanik Viktoria Ladõnskaja ning Tartu Ülikooli professor Irina Külmoja.

Paremad tööd avaldatakse kord kvartalis ilmuvas välispoliitika ajakirjas „Maailma Vaade”. Esseekonkursi võitjad Denis Karamõškin, Maria Fomina ja Nikita Volkotrub külastavad autasuna juunis Tunne Kelami kutsel Euroopa Parlamenti Brüsselis.

Konkurss korraldati koostöös Euroopa Parlamendi Infobüroo ja Haridusministeeriumiga.

Lisainfo:

Andrus Villem

+372 504 6536