04.06. 2014 ERP fraktsioon valis esimeheks sakslase Manfred Weberi

Euroopa Parlamendi valimised alates 1999. aastast neljandat korda võitnud Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsioon on esimene, kes alustas tööd uues Parlamendis, valides täna üldkoosolekul endale uue esimehe ning 10-liikmelise juhatuse.


221-liikmega Euroopa Rahvapartei fraktsioon, milles Eestit esindab Isamaa ja Res Publica Liidu liige Tunne Kelam, valis täna esimeheks Saksa kristliku demokraadi Manfred Weberi.  Ta  asendab prantslast Joseph Dauli, kes juhtis fraktsiooni 7 ja pool aastat. Joseph Daul valiti märtsis Dublinis Euroopa Rahvapartei presidendiks. Tunne Kelam tänas lahkuvat esimeest Joseph Dauli, meenutades tema  täit toetust Eestile kriitilisel kevadel 2007, kui tänu ERP fraktsiooni  aktiivsusele  võttis Euroopa Parlament vastu Eestit toetava resolutsiooni.  "Daul on olnud mitte ainult president, vaid sõber,“ ütles Kelam. "Ta on inimene, kes ei tee vahet suurte ja väikeste vahel, kes peab sõna ning täidab, mida lubab."


Fraktsiooni esimeheks valitud Manfred Weberi sõnul on valimisvõit  Euroopa Rahvapartei poliitika test, mis asetab talle erilise vastutuse kodanike ees.

"See näitas, et meie reformide, innovatsiooni, vastutundliku kulude ja tulude tasakaalu poliitika leidis mõistmist ja toetust, " ütles Weber. Kodanike usalduse võitmisel Euroopa Liidu vastu  pidas Weber  esmatähtsaks  tehtud otsuste elluviimist, nii et kodanikud neid tunnetaksid.  "Iga ellu viidud otsus on ehituskivi kodanike usalduse taastamises," tõdes vastvalitud  ERP fraktsiooni esimees.


1972. aastal sündinud Manfred Weber on Euroopa Parlamendi liige alates 2004. aastast, fraktsiooni aseesimees aastast 2009.


22.-25. mail toimunud Euroopa Parlamendi valimistel võitnud 221-liikmeline Euroopa Rahvapartei fraktsioon on jätkuvalt Euroopa Parlamendi suurim poliitiline saadikurühm, ühendades paremtsentriste (kristlikud demokraadid ja osa konservatiive). Järgnevad sotsiaaldemokraadid (S&D) 190 liikmega, liberaalid (ALDE) 59 liikmega, rohelised (Greens/EFA) 57 liikmega ning konservatiivid 53 liikmega.


Lisainformatsioon: Tunne Kelami büroo, tel.: +32-228-47279

Liitu meiega: www.facebook.com/tukebro

Jälgi Twitteris @EPP_EE