05.09. 2012 Europarlamendi suurim fraktsioon arutab Van Rompuy ja Barrosoga Euroopa ühinemise tulevikku

6.-8. septembril toimub Firenzes, Itaalias, Euroopa Parlamendi suurima, Euroopa Rahvapartei (ERP) fraktsiooni väljasõiduistung, mille põhiteemadeks on Euroopa püsiväärtuste kaitse, Euroopa ühinemise projekti praegune kriis ning sotsiaalse turumajanduse roll selle ületamisel.


Parlamendisaadikutega kohtuvad ning peavad ettekanded Euroopa Ülemkogu eesistuja Herman Van Rompuy, Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso ning Itaalia peaminister Mario Monti.

ERP fraktsiooni liikme Tunne Kelami sõnul on Euroopa Parlamendi suurim fraktsioon seisukohal, et rahandus- ning majanduskriis on välja kasvanud Euroopa püsiväärtuste kriisist. "Kriisist väljumise üheks oluliseks eelduseks on Euroopa ühinemise algatajate jaoks oluliste väärtuste tugevdamine. Euroopa Rahvapartei fraktsioon,  millesse kuulub enamik Euroopa ühinemise algatajaid, taotleb senise pragmaatilise ning lühiajalisele kasule rajaneva poliitika radikaalset muutust, rõhutades vajadust loobuda rahvuslikust egoismist ning kanda ühisvastutust Euroopa tuleviku eest. " 

Konverentsile järgneb Euroopa Rahvapartei fraktsiooni korraldatud 15. kirikute ja religioossete institutsioonide vaheline dialoog. See erinevate religioonide esindajaid kokkutoov konverents on omasuguste seas ainulaadne oma järjepidevuse ning laia osalejate nimekirja poolest. Esinejate hulgas on Firenze peapiiskop peavikaar Claudio Maniago, Euroopa Kirikute Konverentsi president ja Prantsusmaa peapiiskop Emmanuel, Firenze pearabi Joseph Levi ning mitmed teised erinevate religioonide kõrged esindajad.

Programm

Konverentsi on võimalik jälgida reaalajas ERP fraktsiooni kodulehelt