16.09. 2010 Keila Kultuurikeskuses linastub dokumentaalfilm Rahva vabadus

16. septembril kell 18.00 linastub Keila Kultuurikeskuses Jaan Kolbergi dokumentaal-film Rahva vabadus. Eesti Kongressi kokkuistumise 20. aastapäevaks valminud film tutvustab iseseisvuse taastamisele eelnenud arenguid ja nende tähtsust ühiskonnas.

Filmi stsenaristi ja lavastaja Jaan Kolbergi sõnul on filmi olulisim eesmärk näidata tänastele noortele, et oma riigi kodanikuks olemine on kättevõidetud õigus ja et vaba ühiskonna tugevuse tagavad aktiivselt seda õigust kasutavad kodanikud. “Tahame, et iga Eesti noor tunneks pärast filmi vaatamist, et Eesti on tema riik ning kodanikuna on tal kohustus seda riiki hoida, edendada ja armastada,” räägib Kolberg.


Filmis räägivad Eesti seni suurimast kodanikualgatusest kodanike komiteede liikumise aktivistid Eesti eri paigust, kommentaare jagavad ka Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves, Eve Pärnaste, Liia Hänni, Tunne Kelam, Trivimi Velliste, Mart Laar, Vardo Rumessen, Rein Kilk ja teised.

 

Filmi valmimist rahastasid Haridus- ja Teadusministeerium, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam, SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu Gerhard Kõrbi Fond (Rootsi). DVD kingitakse kõikidele Eesti koolidele näitamiseks kodanikuõpetuse tundides.

 

Huvilistel on võimalik kohtuda filmi autori Jaan Kolbergi ja kodanike komiteede aktivistide Mart Laari ning Jüri Adamsiga. 

Oodatud on kõik, filmi saab vaadata tasuta. Korraldaja MTÜ Euroopa Maja.

Kontakt: Kati Orav, 5649 8816, kati@kating.ee