22.06. 2011 "Minu lemmikvaenlane" esines Euroopa Parlamendis

21. juunil esines Brüsselis Europarlamendis tuntud Iisraeli, Palestiina, Jordaania ja Ameerika muusikutest koosnev ansambel "Minu lemmikvaenlane" (My Favourite Enemy).


Ürituse korraldaja, Eesti saadiku Tunne Kelami sõnul on tegemist ainulaadse kodanikualgatusega edendamaks Lähis-Idas rohujuurte tasandil rahu, vastastikust lugupidamist ja sõprust.

"Kõik ansamblisse kuuluvad muusikud on oma ühiskondades tuntud ja hinnatud," ütles Kelam.  "Kuid ainulaadseks muudab nende tegevuse see, et juba mitu aastat saavad nad omaenda algatusel regulaarselt kokku, vahendades oma kontsertide kaudu sõnumit, et hoolimata riikide-vahelistest vastuoludest on sõprus, vastastikune lugupidamine ning koostöö võimalik."

Ansamblisse kuuluvad muhameedlased, juudid ja kristlased.

 

"Minu Lemmikvaenlane"  osaleb aastal 2002 algatatud Lähis-Ida programmis  (Middle East Programme;  MEP), mille eesmärk on luua sõprus- ja koostöösuhteid Lähis-Ida ühiskondade eri gruppide vahel.  Programmis osalevad erasektori ja kodanikuorganisatsioonide esindajad, filmitegijad, kunstnikud, õpetajad, kokad jmt. 

 

Euroopa Parlamendi president Jerzy Buzek, kes võttis kontserdi oma patronaaži alla, ütles oma tervituses, et "Minu lemmikvaenlane"  on toonud rahulaulu Euroopa Parlamenti, mis on rajatud endiste vaenlaste lepitamise ja sõpruse alusele.  

"Ka Lähis-Idas on saabunud hetk, et ulatada käsi vaenlasele ehitamaks rahu, õiglust ja jõukust iga sealse elaniku jaoks.  Kuid meie pingutused ei kanna vilja ilma teiesuguste inimesteta," tõdes Euroopa Parlamendi president.

 

Kontserdi publiku seas olid Jordaania suursaadik ning Iisraeli saatkonna diplomaadid. 

"Minu lemmikvaenlane"  peatus Brüsselis teekonnal Norrasse, kus nad annavad nädalalõpul mitu avalikku kontserti.

My Favourite Enemy