29.09. 2010 Raplas saab vaadata Tunne Kelami fotonäitust

Homme, 30. septembril kell 13.00 avab Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam Rapla Maavalitsuse fuajees fotonäituse “Eesti tee vabadusele”.

See on Tunne Kelami isiklik nägemus arvukatest sündmustest, mis tähistasid 1980. aastate lõpul ja 1990. aastate algul Eesti üleminekut Moskva okupatsioonile alluvast provintsist iseseisva rahvusriigi taastamisele.

 

Näitusel eksponeeritakse mustvalgeid fotosid iseseisvumisele eelnenud sündmustest ning iseseisvumisperioodil olulist rolli mänginud isikutest.

 

Väljapanek on autoripoolne lugupidamisavaldus kõigile inimestele, kes kriitilistel aegadel, ületades hirmu ja neile pealesurutud mugavnemist, määratlesid endid Eesti Vabariigi kodanikena ning asusid tegutsema iseseisva riigi taastamise nimel.

 

Fotonäitust on eksponeeritud mitmetes Eesti paikades, samuti Stockholmis, Berliinis ja Brüsselis.

 

Näitus "Eesti tee vabadusele" jääb vaadata oktoobri lõpuni.

 

Näituse avamise järgselt kell 13.30 linastub Rapla Maavalitsuse suures saalis Jaan Kolbergi dokumentaalfilm “Rahva vabadus”.

 

Eesti Kongressi kokkuistumise 20. aastapäevaks valminud film tutvustab iseseisvuse taastamisele eelnenud arenguid ja nende tähtsust ühiskonnas.

 

Oodatud on kõik huvilised. Filmi saab vaadata tasuta.

 

Lisainfo: Kaja Villem, Tunne Kelami esindaja Eestis, 5345 8901, kaja.villem@irl.ee