20.11. 2011 Tallinnas toimub homme kõrgetasemeline energiakonverents

Homme Tallinnas toimuval konverentsil arutavad Eesti, Soome, Rootsi, Läti, Leedu ja Saksamaa teadlased, poliitikud ja spetsialistid, kas tulevikuenergeetika on võimalik ilma tuumaenergiata.


Juttu tuleb energiasektori innovatsioonist, energeetikast ja rahvuslikust julgeolekupoliitikast ning taskukohase energiavarustuse ja keskkonnapoliitika vastuoludest. 


Ettekanded peavad Soome Parlamendi majanduskomisjoni aseesimees Marjo Matikainen-Kallström, Leedu Parlamendi Tuumaenergeetika Komisjoni esimees Rokas Žilinskas ja Läti Keskkonnaministeeriumi kliima ja taastuvenergia osakonna juhataja Valdis Bisters.


Samuti kõnelevad Sakasamaa Fraunhoferi Süsteemide ja Innovatsiooni Uuringute Instituudi ekspert Wolfgang Eichhammer, "Journal of Energy Security" toimetaja Kevin Rosner, Rootsi välisministri nõunik Olof Ehrenkrona, Eesti Energia tuumaenergeetika osakonna juhtaja Andres Tropp, Eestimaa Looduse Fondi ekspert Aleksei Lotman ja kaitseminister Mart Laar.

 

Konverentsi avasõnad ütleb Euroopa Parlamendi president Jerzy Buzek.


Konverentsi „Energiavarustus tuumaenergiata? Euroopa energeetika täna ja homme“ korral-davad koolituskeskus Pro Patria, Konrad Adenaueri Fond ja Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam.


Lisainfo: Kaja Villem, Tunne Kelami esindaja Eestis, 5345 8901