06.05. 2014 Tunne Kelam – Eestis ja Euroopas fotonäitus Tunne Kelam – Eestis ja Euroopas fotonäitus

Tunne Kelam – Eestis ja Euroopas

fotonäitus, kuraator Erkki Juhandi

Türi Kultuurikeskuses

05.05.-30.05.2014


Valiknäitus “Tunne Kelam – Eestis ja Euroopas” koosneb kolmest osast.

Esiteks tutvustatakse vaatajatele läbilõiget Tunne Kelami kodust ja vanematest. Tunne ema Marju Sink oli esimene diplomeeritud naishelilooja Eestis, ta on kirjutanud hulgaliselt vaimulikku heliloomingut. Isa Peeter Sink omakorda oli hinnatud kunstnik ja vaimulik.

Vanemate harmoonilisele ja loomingulisele ühisele elule heitis oma varju sõjajärgne olustik ja nõukogude okupatsioonirežiimi vaenulik hoiak kristlikule maailmavaatele.

Teise osa näitusest moodustavad olulised ja ajalooliselt unikaalsed fotod alapealkirja all „Eesti tee vabadusele” Tunne Kelami poolt pildistatud fotod, mis tähistasid autori nägemust 1980aastate lõpul ja 1990aastate algul Eesti üleminekut ja võitlust Moskva okupatsioonile alluvast provintsist iseseisva rahvusriigi taastamisele.

Väljapanek on autori lugupidamisavaldus kõigile inimestele, kes aitasid kriitilistel aegadel endis ületada hirmu ja neile, kes julgesid endid määratleda Eesti Vabariigi kodanikena.

Kolmas osa on väljapanekust „33 vaadet – Euroopa Parlament väljast ja seest”, annab eesti vaatajale võimaluse tutvuda maailma suurima demokraatliku parlamendiga ühe selle liikme pilgu läbi. Pildistatud 2007aasta sügisest kuni 2008aasta kevadeni Brüsselis ja Strasbourgis.

Imeline valiknäitus räägib Tunne Kelami kodust ja poliitiku aastatest tema enese ja lähedaste pilgu läbi.

Näituse avamine Türi Kultuurikeskuses kolmapäeval, 7. mail kell 13:00

 

Lisateave: Kaja Villem, Tunne Kelami esindaja Eestis, tel: 5345 8901