02.05. 2011 Tunne Kelam osaleb rahvusvahelisel küberjulgeoleku konverentsil Budapestis

Euroopa Liidu eesistuja Ungari algatusel toimub täna Budapestis rahvusvaheline küberjulgeolekualane konverents, kus Euroopa Parlamenti esindab Tunne Kelam. Konverentsi korraldab Ungari Kaitseministeerium.


Kelami sõnul on konverents heaks ettevalmistuseks juunis toimuvale NATO nõukogu istungile, mille ülesandeks on koostada tegevusplaan NATO süvendatud küberkaitsepoliitikaks.

"Praegu on olulisim kõigi asjaosaliste tegevuste koordineerimine, sest hetkel on märkimisväärsed ebakõlad nii NATO kui Euroopa Liidu liikmesriikide vahel, " ütles Kelam.

 

Tunne Kelam meenutas, et möödunud aastal kutsus Euroopa Parlament Komisjoni üles töötama välja Euroopa küberkaitse strateegia.  "See ülesanne tuleb kiiresti lõpule viia, " kinnitas Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam.

 

Konverentsi avab Ungari Kaitseminister Csaba Hende, esinejate hulgas on NATO kõrged eksperdid, teiste seas Küberkaitse Kompetentsikeskuse ülem Ilmar Tamm. Eestit esindab Christian-Marc Lifländer, kes on kaitsenõunik Eesti alalises esinduses NATO juures.

 

Lisainformatsioon:

Tunne Kelami büroo, tel: +32-473-485777