31.05. 2013 Tunne Kelam osaleb Robert Schumani sihtasutuse aastakonverentsil Tallinnas

30. maist 1. juunini toimub Tallinnas Radissoni hotelli konverentsikeskuses Robert Schumani sihtasutuse endiste stažööride iga-aastane konverents. Teemaks on Euroopa Liidu majanduskorraldus, reformid ning Läänemere piirkonna liikmesriikide kogemused.

Sündmusel osaleb 80 Schumani sihtasutuse koolituse läbinud inimest paarikümnest Euroopa ning Ladina-Ameerika riigist, sealhulgas Horvaatiast, Poolast, Ukrainast, Balti riikidest, Tshiilist jm.

Avakõnega esines Schumani sihtasutuse president Jacques Santer, endine Euroopa Komisjoni president. Sihtasutuse juhatuse liige, Euroopa Parlamendi saadik Tunne Kelam tutvustas 31 mai istungil Läänemere piirkonna probleeme ning reformikogemusi. 

Osavõtjate arvates pakuvad läänemere piirkonna riigid, eriti Eesti ja Läti positiivset eeskuju, et kriisist on võimalik välja tulla ning et vajalikud reformid on tehtavad.

Rootsit esindav Europarlamendi liige Christopher Fjellner tutvustas sotsiaalse turumajanduse põhimõtteid, Ungari vähemuste ja usuliste organisatsioonide minister György Hölvenyi analüüsis kirikute rolli EL edasises arengus. 

1 juuni hommikul jätkub arutelu Euroopa tuleviku teemadel, mille juhatavad sisse Euroopa Rahvapartei saadikugrupi aseesimees Jan Obrycht ning Europarlamendi liige Andrej Plenkovic.

Robert Schumani sihtasutus on rajatud 1989.a. Luksemburgis edendamaks demokraatia ja kodanikuühiskonna arengut Euroopa ühinemise isa Robert Schumani kristlik-demokraatlike väärtuste alusel Ida-Euroopas, Ladina-Ameerikas ja Aafrikas. 

Sihtasutus pakub võimalusi õppimiseks ja kogemuste omandamiseks EL  institutsioonides arenevatest demokraatiatest pärit noortele, julgustamaks neid osalema oma riikide poliitilise elu kujundamises.

Lisainfo:
Kaja Villem
+ 372 5345 8901 
www.kelam.ee