12.08. 2011 Tunne Kelam saab Baltic-American Freedom League Vabaduse auhinna

Euroopa Parlamendi liige Tunne Kelam viibib 13. augustil Los Angeleses, kus ta on peakõneleja Baltic-American Freedom League (BAFL) korraldatud pidulikul banketil, millega tähistatakse Balti riikide iseseisvuse taastamise 20. aastapäeva ning BAFLi asutamise 30. aastapäeva.
Tunne Kelamile antakse BAFLi juubeliaasta raames üle Vabaduse auhind juhtiva rolli eest Eesti iseseisvuse taastamisel ning demokraatlike institutsioonide ülesehitamisel.

1981. aastal asutatud Baltic American Freedom League on koordineerinud USA lääneosariikide leedu, läti ja eesti pagulasorganisatsioonide tegevust. Arvukate ühisürituste ja kampaaniatega on BAFL toetanud okupeeritud Balti rahvaste võitlust vabaduse taastamise ja inimõiguste eest. Samuti teavitas BAFL regulaarselt USA Kongressi ja valitsuse liikmeid Balti rahvaste probleemidest ja taotlustest ning saavutas sellega Leedu, Läti ja Eesti püüdlustele olulist toetust Ameerika poliitikute poolt.


Tänapäeval jätkab BAFL aktiivset tegevust Balti riikide kodanikuühiskonna ja demokraatia ülesehitamise toetamisel, juhib tähelepanu kolme riigi julgeolekuprobleemidele ning taotleb Leedu, Läti ja Eesti ajaloo ja kultuuri paremat teadvustamist Ameerikas.